Cestovné poistenie v zahraničíPojem digitálny nomád sa už udomácnil aj u nás. Predstavuje človeka, ktorý sa dobrovoľne rozhodol, že ho viac nebaví sedieť celý rok, deň čo deň v administratívnej budove. Nemôže si užívať slnko a pohodu. Preto sa zbalil a vycestoval do rôznych krajín na presne neurčený dlhý čas. Pričom si v týchto krajinách zarába zväčša písaním blogov a užitočných tipov pre turistov. Jednou z takýchto dobrých rád by bolo uzatvorenie cestovného poistenia pred akoukoľvek cestou do zahraničia. A to bez rozdielu, či sa chystáte na dlhodobý pobyt ako digitálny nomád, alebo plánujete len krátku letnú dovolenku s rodinou. Samotné online cestovné poistenie cez Finermat do zahraničia si môžete uzavrieť práve podľa dĺžky pobytu, a to aj s porovnaním ceny. Vtedy hovoríme o krátkodobom alebo dlhodobom, resp. ročnom cestovnom poistení.

Oplatí sa mi viac krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie?

Pokiaľ žijete ako vyššie spomínaný digitálny nomád, čiže sa zdržiavate dlhú dobu, povedzme niekoľko mesiacov mimo domova, tak nemáte ani nad čím uvažovať, pre vás je určené celoročné cestovné poistenie. Ak však plánujete iba krátkodobé pobyty v zahraničí, mali by ste si prerátať, ktoré poistenie sa vám oplatí viac. V podstate platí, že krátkodobé online cestovné poistenie je výhodné, iba ak vycestujete počas roka len na jednu dovolenku a viac sa do zahraničia nedostanete ani na víkend, či jednodňový výlet. Ukázať si to môžeme na jednoduchom príklade. Viete, že:

  • počas letných mesiacov strávite aspoň 10 dní na vytúženej dovolenke,
  • okrem toho ale vycestujete päť a až šesťkrát za rok do zahraničia služobne
  • a popritom si naplánujete aj romantický víkend s manželkou.

Pokiaľ by ste uzavreli celoročné cestovné poistenie, učiníte tak len raz za rok, zaplatíte síce vyššiu sumu, ale poistenie vám platí počas celého roka.

Nemusíte už kontaktovať poisťovňu kvôli poisteniu pri každom vycestovaní. Automaticky ste poistený pri každej ceste, či už to bude spomínaná letná dovolenka alebo služobné cesty. Ušetríte tak minimálne svoj čas. My vám ukážeme, že ušetríte aj financie. Ak by ste totiž chceli uzavrieť len krátkodobé poistenie, museli by ste tak učiniť pred každou cestou, teda pred letnou dovolenkou, tiež pred každou služobnou cestou a aj pred víkendovým pobytom. Takto sa zaplatíte síce nižšie sumy za poistku, ale častejšie. Čiže vo výsledku na tom prerobíte. Zaplatili by ste tak:

  • poistenie za desaťdňovú dovolenku,
  • k tomu poistka za romantický víkend
  • a k tomu jednodňové poistenia za služobné cesty

a to vás vyjde určite viac, ako keby ste jednorázovo zaplatili cenu za celoročné poistenie. Takže ak viete, že do zahraničia vycestujete viackrát za rok a nechcete na tom prerobiť, určite si uzatvorte celoročné cestovné poistenie.

Stále váhate nad uzatvorením cestovného poistenia? Nie sú to len vyhodené peniaze?

Žena v šatáchStále mnoho Slovákov podceňuje pred vycestovaním uzatvorenie cestovného poistenia. Zaplatia vysokú sumu za vytúženú dovolenku a nechce sa im vynakladať ďalšie prostriedky na poistku, ktorú možno ani nevyužijú. Ani si veľmi neuvedomujú, ako veľmi takto riskujú. Ak by si napríklad pred cestou prečítali blog alebo nejaké užitočné rady pred vycestovaním od už vyššie spomínaných digitálnych nomádov, určite by na poistenie nezabudli. V každej krajine, aj pri oddychu na pláži, vás môžu prepadnúť zdravotné problémy, spôsobíte sebe alebo niekomu inému úraz, alebo vás okradnú. Ak nemáte cestovné poistenie, ošetrenie v niektorých destináciách by vás mohlo vyjsť poriadne draho. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. V žiadnom prípade teda nepodceňujte uzatvorenie dobrého cestovného poistenia.

Niektorí ľudia sa vyhovárajú, že pred cestou nemali čas zháňať ešte nejaké poistenie. Takéto tvrdenie však už v dnešnej dobe neobstojí, pretože cestovné poistenie si už môže ktokoľvek uzavrieť jednoducho online. Táto možnosť je aj jednoduchšia a poskytne vám dokonca vám kompletný prehľad všetkých dostupných poistení spolu s cenou. Stačí ak do online kalkulačky zadáte všetky potrebné údaje a vaše požiadavky. Je to naozaj veľmi jednoduché. A rovnako jednoducho si môžete aj vybrané cestovné poistenie aj uzatvoriť. Celá komunikácia prebieha online a teda ušetríte veľa času, keďže nemusíte osobne navštíviť kamenné pobočky. A nemôžete sa už ani vyhovoriť na nedostatok času, pretože to zvládnete za pár minút a ešte aj z pohodlia domova.

Aké pripoistenia sa oplatí uzatvoriť?

Pri vyhľadávaní toho najlepšieho a najlacnejšieho cestovného poistenia si musíte jasne stanoviť, čo všetko chcete mať v rámci poistenia uzatvorené. Bežnou súčasťou cestovného poistenia bývajú asistenčné služby, ktoré vedia byť veľmi nápomocné. A to hlavne aj v prípade, ak neovládate cudzí jazyk. Prostredníctvom asistenčných služieb sa totiž dohovoríte kdekoľvek vďaka tlmočníkovi. Ale tieto služby vám samozrejme poskytnú omnoho viac. Pomôžu vám aj v prípade nutnosti vyhľadať zdravotnícke zariadenie a s komunikáciou u lekára. Okrem asistenčných služieb bývajú súčasťou cestovného poistenia aj rôzne pripoistenia. Tie si samozrejme môžete pripoistiť aj online. Najčastejšie si ľudia pripoisťujú batožinu, ak si berú so sebou aj nejakú drahšiu elektroniku ako notebook či GoPro kameru, prípadne nejaké šperky, tak tieto si musia pripoistiť samostatne.

Ďalej by ste mohli zvážiť, či si pripoistíte aj:

  • storno letenky, resp. zájazdu,
  • zodpovednosť za škodu
  • alebo aj úrazové poistenie.

Ak sa chystáte počas dovolenky aktívne športovať, tak by ste mali uzavrieť aj pripoistenie športových aktivít. Samostatnou kapitolou sú pritom adrenalínové športy, na ktoré tiež potrebujete špeciálne pripoistenie. Existujú samozrejme aj iné pripoistenia, no nami uvádzané bývajú najčastejšie uzatvárané z pohľadu spotrebiteľa a to aj z toho dôvodu, že k nim najčastejšie na dovolenke dochádza. Ak však máte aj iné požiadavky na pripoistenia, stačí ich zadať do kalkulačky, alebo v prípade potreby kontaktovať priamo poisťovňu. Určite vám vyjdú v ústrety. A to aj keď chcete u nich uzatvoriť poistenie auta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *